امروز شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ۲۰:۰۱
هدر زیردامنه

دهه فجر

فیش سخنرانی22 بهمن،«موانع تحقق استقلال و آزادی»

منظور از استقلال سیاسی آن است که یک کشور از جهت مدیریت سیاسی تابع یا متأثر از کشور دیگر نباشد. در این مفهوم استقلال و حاکمیت خارجی ادامه و مکمل حاکمیت داخلی است که به موجب آن دولت انحصاراً ابتکار تعیین سرنوشت کشور را بدون دخالت سایر دولت‌ها داراست.

فیش منبر21بهمن،«دشمن‌شناسی و شیوه‌های نفوذ دشمن»

ضرورت و اهمیت شناخت دشمن از نگاه دقیق و وحیانی آیات قرآن نیز مخفی نمانده است. با تاملی دقیق در آیات درمی‌یابیم که تا چه اندازه قرآن کریم نسبت به «شناساندن دشمن» حساسیت نشان داده است.

فیش منبر20 بهمن،«جمهوری اسلامی ایران و حمایت از مظلومان»

اکنون که غبار فتنه نشسته است، بسیار به جا است که به دور از هیجانات و احساسات و بر اساس عقل، این شعار را بررسی کنیم و ببینیم این شعار چقدر با وظایف انسانی و دینی ما و سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران، سازگاری دارد؟

فیش منبر19 بهمن،«آمادگی دفاعی در فضای مجازی»

ما برای دنیای مجازی و زندگی در آن، خلق نشده‌ایم. این فضا آمده است تا ما را در فضای واقعی و امور مرتبط با آن، یاری رساند، نه اینکه برای ما روابط اجتماعی کاذب را به وجود آورد.

فیش منبر18بهمن،«نما و آرایش ظاهری تمدن نوین اسلامی»

تمدن نوپای اسلامی در اثر تلاش جدی مسلمانان، طی چندین سده، به بار نشست و آثار و برکات آن جهانی شد؛ اما انقلاب اسلامی و تحولات اخیر منطقه و جهان و موج بیداری اسلامی نشان از شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی است.

فیش منبر17بهمن،«عوامل فردی تحکیم خانواده»

قرآن کریم انسان‌ها را به بهترین راهکارها در تحکیم خانواده هدایت می‌کند و برخی از سُوَر قرآن به صورت خاص مسائل خانواده را بیان می‌نمایند؛ مانند سوره‌های نساء، انسان، تحریم، طلاق و ... .

فیش منبر16 بهمن،«انقلاب اسلامی و حکومت جهانی امام زمان (عج)»

حفظ این سند افتخار، در گرو تداوم و تقویت ویژگی‌هایی است که قرآن برای یاوران راستین اسلام، مشخّص کرده است که یقیناً این ویژگی‌ها همان ویژگی‌های یاران امام زمان (عج) در حکومت جهانی آن حضرت می‌باشد.

فیش منبر15 بهمن،«ایثار و شهادت‌طلبی و نقش آن در انقلاب اسلامی»

فرهنگ فداکاری و شهادت‌طلبی یعنی باور به خدا و معاد، اعتقاد راسخ بر درستی و بر حق بودن راه اسلام ناب محمدی(ص)، ‌ایستادگی در مقابل دشمن، ایثار و فداکاری جهت حفظ ارزش‌های انقلاب و اسلام ناب،‌ خستگی‌ناپذیری و اعتقاد به احدی‌الحسنیین (پیروزی یا شهادت راه خدا)

فیش منبر13و14بهمن،«نهضت علمی و جایگاه آن در نظام جمهوری اسلامی ایران»

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به برکت هدایت رهبران دینی و با برنامه‌ریزی و تلاش مسئولان و همراهی نخبگان و دانشمندان در عرصه‌های مختلف علمی، نهضتی برپا شد که دستاوردهای آن قله‌های رفیعی را فرا روی همگان قرار داد.

فیش منبر12 بهمن،«جایگاه ولایت‌فقیه در نظام جمهوری اسلامی»

اگر احکام اسلام باقی است و جلوی بدعت‌گذاری و تصویب قوانین ضد اسلامی گرفته‌شده، به واسطه این جایگاه است. اگر امروزه کشتی انقلاب با وجود تمام تلاطم‌های فتنه همچنان با اقتدار در حال حرکت است به سبب این جایگاه است.
آیکن پایین 4 آیکن پایین 3 آیکن پایین 2 آیکن پایین 1 آیکن پایین 4 آیکن پایین 3 آیکن پایین 2 آیکن پایین 1آیکن پایین 4 آیکن پایین 3 آیکن پایین 2 آیکن پایین 1آیکن پایین 4 آیکن پایین 3 آیکن پایین 2 آیکن پایین 1